VPN לעומת אנטי וירוס: מה ההבדל?

VPN לעומת אנטי וירוס: מה ההבדל?

December 13, 2023 privacy 0
ההבדל העיקרי בין VPN לאנטי וירוס הוא ש-VPN מגן על מעבר נתונים באמצעות הצפנה, בעוד שתוכנת אנטי וירוס מגנה על המכשיר שלכם מפני הדבקה בתוכנה זדונית. עם זאת, VPNs ואנטי וירוסים החלו להציע פתרונות אבטחה רחבים יותר, שלעתים קרובות חופפים. בואו נבחן כיצד שני השירותים הללו דומים ובמה הם שונים.

תוכן עניינים מה זה אנטי וירוס? מהם היתרונות של אנטי וירוס? מהם החסרונות של אנטי וירוס? מה זה VPN? מהם היתרונות של VPN? מהם החסרונות של VPN? בחירה בין VPN לאנטי וירוס אנטי וירוס לעומת VPN: האם ניתן להשתמש בהם בו זמנית? בעיות שונות, פתרונות שונים
מה זה אנטי וירוס?

המטרה העיקרית של תוכנות אנטי וירוס מודרניות היא אבטחת מכשירים. תוכנה זו תנסה לזהות ולחסום כל תוכנה זדונית או וירוס אשר מנסים לחדור לטלפון או למחשב הנייד שלכם. תוכנת אנטי-וירוס טובה אמורה להיות מסוגלת לזהות כל מיני תוכנות זדוניות: סוסים טרויאניים, רישום הקשות מקלדת (keyloggers), cryptohackers, תוכנות פרסום ועוד. היא עושה זאת על ידי איסוף מידע על איומים ברחבי העולם ולאחר מכן מעדכנת מסד נתונים של וירוסים במכשיר שלכם. כמובן חשוב לשמור שתוכנת האנטי וירוס תהיה מעודכנת על מנת שהתהליך הזה יעבוד.

מהם היתרונות של אנטי וירוס?

קשה מאוד להעריך את הבטיחות של קובץ או קישור מקוון. במובן מסוים, תוכנות אנטי וירוסים מאפשרות לכם לעשות טעויות. אם תלחצו על קישור זדוני בטעות, תוכנת האנטי-וירוס שלכם לרוב תוכל לזהות ולהסיר אותו. הנה כמה יתרונות נוספים של אנטי וירוס: הם פועלים ברקע ואינם מפריעים למשתמש. אנטי-וירוסים הם בעלי תחזוקה מועטה ביותר מכיוון שלמעשה כל מה שהם עושים, הם עושים ברקע. הרבה אנטי וירוסים טובים הם חינמיים, או לפחות מציעים גרסה חינמית. למעשה, אם אתם משתמשים במחשב Windows, אתם כבר משתמשים באנטי וירוס. מצב ארגז חול. בכל פעם שאתם לא בטוחים לגבי קובץ, אתם יכולים להשתמש בארגזי חול; אלו מרחבים וירטואליים מאובטחים. במצב ארגז חול, אתם יכולים לפתוח קובץ שאתם חושדים בו כזדוני, מבלי להסתכן בהדבקה של המכשיר שלכם.

מהם החסרונות של אנטי וירוס?

אין הרבה חסרונות לשימוש באנטי וירוס איכותי. תוכנות אנטי וירוס עובדות ברקע ולרובן תהיה השפעה מועטה עד לא מורגשת על ביצועי המחשב שלכם. עם זאת, שימוש בתוכנת אנטי וירוס חינמית יכול להיות מסוכן, מכיוון שהחברות שמאחוריהן ינסו לייצר רווחים מהמשתמשים שלהן. לדוגמה, תוכנת האנטי-וירוס החינמית של Avast אוספת את היסטוריית הגלישה של המשתמשים ומוכרת אותה למפרסמים. בכל פעם שאתם מחפשים שירות אבטחה מקוון, מומלץ תמיד ללכת על אפשרות איכותית בתשלום. {SHORTCODES.blogRelatedArticles}

מה זה VPN?

כמו אנטי וירוס, VPN (רשת פרטית וירטואלית) מגן על המשתמש מפני איומי סייבר. אבל הוא עושה זאת על ידי הצפנת תעבורת האינטרנט של המשתמש וניתוב מחדש דרך שרת VPN מרוחק. בדרך זו, כתובת ה-IP של המשתמש, מיקומו והנתונים הפרטיים שלו, כולם מוסתרים. כך הוא שומר על המידע הפרטי של המשתמשים מוגן מפני האקרים, פושעים ואפילו מפני ספק שירותי האינטרנט שלהם. VPNs פועלים גם ברקע, אך בדרך כלל קלים יותר להגדרה, להשעיה או לכיבוי מאשר אנטי-וירוסים מסורתיים שנוטים להיות ‘דביקים’ יותר ולעיתים אף קשה להסירם.

מהם היתרונות של VPN?

אם אנחנו חושבים על תוכנות אנטי וירוס כשיטת הגנה פסיבית, VPN מתנהג בדיוק ההיפך. אתם יכולים ליהנות מהיתרונות של תכונות אבטחת VPN ברגע שאתם מפעילים אותו. הצפנת התעבורה שלכם. הנתונים שלכם מוגנים מכיוון שהרשת שלכם מוצפנת עם הצפנת AES-256 ברמה הגבוהה ביותר בכל שרת VPN. ל-VPN מאובטח, כמו NordVPN, אפילו תהיה הגנת דליפות DNS, מה שמבטיח שהנתונים הפרטיים שלכם יהיו מוגנים בכל עת. שינוי המיקום שלכם. רשתות פרטיות וירטואליות מאפשרות לכם לגשת לאתרים שאינם זמינים לגישה במדינה שלכם. פרטיות מוגברת. עם VPN, אתם יכולים להסוות את היסטוריית הגלישה שלכם מספק האינטרנט שלכם ולשמור על פרטיות הנתונים שלכם מפני משווקים. תכונות נוספות. טוב מגיע בדרך כלל עם מגוון תכונות אבטחה מועילות במיוחד, מעבר להצפנה בסיסית בלבד. הגנה על מספר מכשירים. ספקי VPN איכותיים יאבטחו את החיבור שלכם במספר מכשירים, כך שתוכלו אפילו לגלוש ב-Wi-Fi ציבורי בבטחה. לדוגמה, חשבון NordVPN יחיד יכסה עד שישה מכשירים.

מהם החסרונות של VPN?

אם אתם משתמשים ב-VPN חינמי, אתם עלולים להיתקל במספר סיכונים ובעיות. שירותים אלה לרוב פחות מאובטחים ויציבים מאשר שירותי פרמיום כמו NordVPN. ייתכן שהנתונים שלכם לא יהיו מוגנים לחלוטין, וסביר להניח שמהירויות האינטרנט שלכם ייפגעו. כדי להימנע מחסרונות אלו, הקפידו להשתמש ב-VPN איכותי שאתם יכולים לסמוך עליו. בעוד ששירותי VPN חינמיים טוענים שהם מציעים את כל אותן היתרונות כמו השירותים בתשלום, זה ממש לא נכון.

בחירה בין VPN לאנטי וירוס

אנטי וירוס לעומת VPN: האם ניתן להשתמש בהם בו זמנית?

VPNs ואנטי וירוסים מגנים שניהם על האבטחה הדיגיטלית שלכם אבל הם עושים זאת בדרכים שונות. האם אפשר להשתמש באנטי וירוס יחד עם VPN? בהחלט. למעשה, שימוש באנטי וירוס עם VPN עשוי להיות אפשרות האבטחה הטובה ביותר מכיוון שאתם יכולים להגן על המכשיר שלכם ועל חיבור האינטרנט שלכם בו זמנית. לפעמים תכונות המוצעות על ידי שירות ה-VPN שלכם והאנטי וירוס שלכם יהיו חופפות. לדוגמה, ל-NordVPN יש תכונה בשם Threat Protection, אשר חוסמת פרסומות ואתרים המאחסנים תוכנות זדוניות, ומגינה על המכשיר שלכם מפני שליטה של בוטנט. תכונת ההגנ מפני איומים יכולה גם לחסום מנטרים ויכולה לעזור לכם לזהות קבצים זדוניים. אבל אינכם צריכים לדאוג לגבי תכונות חופפות מכיוון שכאשר מדובר באבטחת סייבר, לעתים קרובות כמה שיותר זה יותר טוב.

בעיות שונות, פתרונות שונים

אז, VPN לעומת אנטי וירוס, איזה מהם עדיף? לשאלה הזו אין תשובה חד משמעית. אנטי וירוסים ו-VPN מגנים עליכם מפני איומים שונים, כך ששניהם שימושיים. כשאתם גולשים באינטרנט, VPN מאובטח יכול להגן עליכם ממגוון סכנות, כולל מנטרים, מתקפות אדם-באמצע (man-in-the-middle), ריגול בגלישה ב-Wi-Fi ועוד. ואם במקרה תלחצו על קישור זדוני, האנטי וירוס שלכם יכול להגביל את הנזק שנגרם למכשיר שלכם.

טיפ של מקצוענים: אם אתם רוצים רמה גבוהה של אבטחה אונליין, אנו ממליצים להשתמש גם באנטי וירוס וגם ב-VPN. תוכנת אנטי-וירוס בפני עצמה אולי לא מספיקה, אבל בשילוב עם VPN איכותי, היא יכולה להציע הגנה יוצאת דופן.

The post VPN לעומת אנטי וירוס: מה ההבדל? first appeared on NordVPN.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *