Wi-Fi ציבורי בטוח עם VPN

Wi-Fi ציבורי בטוח עם VPN

December 5, 2023 privacy 0
האם אתם מאובטחים בעת הגישה ל-Wi-Fi ציבורי? אם אינכם משתמשים בכלי אבטחת סייבר נוספים, כנראה שהתשובה היא לא. בעוד ש-Wi-Fi ציבורי יכול להיות נוח להפליא, חיבור לאינטרנט בבית קפה או בשדה תעופה עלול להפוך אתכם לקורבנות פושעי סייבר חסרי רחמים. אבל האם רשת פרטית וירטואלית יכולה להגן עליכם בעת הגלישה ב-Wi-Fi ציבורי?

תוכן עניינים האם VPN מגן עליכם ב-Wi-Fi ציבורי? כיצד VPN מגן עליכם בעת השימוש ב-Wi-Fi ציבורי? הסכנות ב-Wi-Fi ציבורי עד כמה אתם מאובטחים בעת הגלישה ב-Wi-Fi ציבורי? האם ספק Wi-Fi ציבורי יכול לראות את היסטוריית הגלישה שלכם? האם Wi-Fi יכול לחסום VPN? כיצד לבלום האקר Wi-Fi ציבורי כיצד לבחור את ה-VPN הטוב ביותר
האם VPN מגן עליכם ב-Wi-Fi ציבורי?

כן, VPN מגן על תעבורת האינטרנט שלכם ב-Wi-Fi ציבורי. אם מישהו היה מנסה לחטט בתעבורת האינטרנט שלכם או לגשת למכשיר שלכם ברשתות לא מאובטחות, הוא היה צריך לפרוץ דרך שכבת הצפנה. זו הסיבה שאנחנו תמיד ממליצים על VPN למי שאוהב להשתמש לעתים קרובות ב-Wi-Fi ציבורי.

כיצד VPN מגן עליכם בעת השימוש ב-Wi-Fi ציבורי?

מגן על הפעילות המקוונת שלכם על ידי הפניית חיבור האינטרנט שלכם דרך שרת אינטרנט פרטי – כתובת ה-IP האמיתית שלכם מוסתרת והפעילות שלכם מטושטשת. כל מי שינסה לרגל אחריכם לא יוכל לראות מעבר לפרוטוקולי ההצפנה של ה-VPN. למרות שאינכם משתמשים בחיבור Wi-Fi מאובטח, ה-VPN יאבטח את החיבור שלכם בכל מקום, כך שאתם כבר לא צריכים לדאוג במיוחד לגבי הגנה חיצונית. נדיר למצוא רשתות Wi-Fi מאובטחות באמת מחוץ לבית שלכם. רשת לא מאובטחת מעניקה להאקרים הזדמנות מצוינת לתור אחר קורבנות חדשים. חיבורי אינטרנט ציבוריים מוגנים לרוב בצורה גרועה ופושעי סייבר יכולים להשיג גישה אליהם בקלות. לחלופין, נוכלים יכולים להגדיר נתב משלהם ולתת לו שם תמים כמו “Wi-Fi רכבת ישראל – חינם”. שם אשר גורם לנוסע להתחבר לרשת מבלי לחשוד, ובאותו רגע הנתונים הפרטיים שלו יכולים להיחשף. אז איך בדיוק האקרים יכולים לנצל אתכם כאשר אתם ניגשים לרשתות Wi-Fi ציבוריות?

הסכנות ב-Wi-Fi ציבורי

כאשר האקרים מנצלים את ה-Wi-Fi הציבורי החינמי, הם מחפשים את המידע האישי שלכם – כל מידע. הנה כמה מהדוגמאות העיקריות לנתונים בעלי הערך שעלולים להיחשף בעת השימוש ב-Wi-Fi חינמי: פרטי ההתחברות לדוא”ל שלכם. פרטי חשבון הבנק שלכם. התמונות והסרטונים האישיים שלכם. כתובת הבית שלכם. אלו כמה מהדברים שהאקרים יכולים לעשות כדי לנצל את ה-Wi-Fi הציבורי: Evil Twin Attack. קל לשנות את שמות הנתבים לכל דבר. פושעי סייבר ייצרו רשתות Wi-Fi מזויפות כדי להטעות אתכם להתחבר. סביר להניח שתתחברו לרשת Wi-Fi ציבורית בשם “Starbucks_Wifi_Free” במהירות, מבלי לדעת שאולי האקר מפעיל אותו. החדרת תוכנות זדוניות. חיבור לא מאובטח עשוי להקשות על החשיפה של תוכנה זדונית שהצליחה לחדור למחשב שלכם. היא יכולה להפחית את רוחב הפס שלכם, לפגוע במערכת שלכם ולספק להאקרים גישה לכל הקבצים האישיים שלכם. אדם-באמצע (MITM). פושע הסייבר ממקם את המכשיר שלו בין החיבור של המכשיר שלכם לבין נקודת ה-Wi-Fi הציבורית. זה מאפשר לו באופן דיסקרטי לפקח על הפעילות שלכם ואפילו לשלוט בתנועה שלכם, ועלול להפנות אתכם לאתר שהוא יצר אשר יבקש מכם להזין את פרטי ההתחברות או פרטי הבנק שלכם. רחרחן Wi-Fi. זו פעולה פסיבית יותר, להבדיל מתקיפה אקטיבית כמו MITM. בעזרת שימוש בתוכנה פשוטה וחוקית, האקר יכול לנטר ולנהל מעקב אחר כל חבילות הנתונים העוברות דרך רשת Wi-Fi. תגבור ה-Wi-Fi הציבורי עם חיבור VPN מאובטח יהפוך את רוב ההתקפות הללו לחסרות תועלת. תהליך ההצפנה מגן ביעילות על כל הנתונים שלכם מעיניים סקרניות. בעוד שהאקרים יוכלו לראות שאתם מחוברים לאינטרנט דרך Wi-Fi ציבורי, הם לא יוכלו לראות את פרטי התעבורה המועברת, וזו הסיבה שאנו ממליצים בחום להשתמש ב-VPN בעת הגלישה ב-Wi-Fi.

עד כמה אתם מאובטחים בעת הגלישה ב-Wi-Fi ציבורי?

ההערכות אומרות כי 81% מהאמריקאים משתמשים בחיבורי Wi-Fi ציבוריים באופן קבוע. עם זאת, רק 1% מהאמריקאים מפעילים VPN כדי לשפר את האבטחה שלהם בזמן שהם גולשים ברשתות ציבוריות. מספר האנשים המשתמשים ב-VPN כאשר הם מחוברים ל-Wi-Fi מעט גבוה יותר בצרפת (2%) ובגרמניה (6%). VPN use on public Wi-Fi כמעט מחצית מהאמריקאים שהשתתפו בסקר מאמינים ש-Wi-Fi ציבורי הוא בטוח לשימוש ואינו דורש אמצעי זהירות נוספים. זוהי גישה מסוכנת שעלולה לגרום למשתמשים הרבה צרות בטווח הארוך. לאלו המחפשים להגן על עצמם לאחר ששמעו את הסטטיסטיקות המדאיגות הללו, שימו לב שכמה מהמקומות הגרועים ביותר שבהם תוכלו להשתמש ב-Wi-Fi ציבורי הם בתי קפה, מסעדות, שדות תעופה ובתי מלון. ככל שיש ליותר אנשים גישה לנקודת Wi-Fi ציבורית, כך הסיכון גבוה יותר. Adults who feel safe on public networks

האם ספק Wi-Fi ציבורי יכול לראות את היסטוריית הגלישה שלכם?

כן, ספק Wi-Fi ציבורי יכול לראות את היסטוריית הגלישה שלכם. אמנם לא בהכרח שכל ספק, כי זה תלוי בנתב שבו הם משתמשים, אבל נתבי Wi-Fi מודרניים מנהלים יומני מעקב של כתובות האתרים בהם ביקרתם ולמשך כמה זמן. ואם גלשתם באתר ללא הצפנת TLS /SSL מתאימה, הם יכולים גם לעקוב אחר הדפים המדויקים שקראתם ואת המידע שהזנתם. זה אפילו הופך יותר מסובך בעת הגלישה דרך מכשירים ניידים. בעל ה-Wi-Fi יכול לראות באילו דפים אתם מבקרים, באילו אפליקציות השתמשתם ולכמה זמן.

האם Wi-Fi יכול לחסום VPN?

בעוד שרוב נקודות ה-Wi-Fi הציבוריות לא יהיו מתוחכמות מספיק כדי לחסום VPN, ספקי שירותי אינטרנט מסוימים יכולים להשתמש בכלי חיפוש IP כדי למצוא את כתובת ה-IP המשויכת לספק VPN, ולאחר מכן להשתמש בחומת אש כדי לחסום כתובת IP זו. למרבה המזל, ל-NordVPN יש אלפי שרתים לבחירה, כך שהפתרון הוא פשוט לבחור שרת אחר. זה מאוד לא סביר שספק שירותי אינטרנט יוכל לחסום יותר מכמה שרתים בודדים. {SHORTCODES.blogRelatedArticles}

כיצד לבלום האקר Wi-Fi ציבורי

הדרך העיקרית למנוע מהאקרים לפרוץ למכשירים שלכם ולחדור לחיבור האינטרנט שלכם דרך רשת ציבורית היא ללמוד ולהיות בקיאים בכל הנוגע למלכודות ולסכנות הפוטנציאליות. ברגע שתהיו מודעים לסיכוני האבטחה העומדים בפניכם, תדעו כיצד למנוע אותם. הנה הדברים שאתם צריכים לזכור: השביתו חיבורים אוטומטיים. אם אתם משתמשים באופן קבוע בכל רשת Wi-Fi ציבורית שאתם יכולים למצוא, אתם עלולים להתחבר בטעות לרשת שלא תכננתם. חיבור Wi-Fi אוטומטי מהווה סכנה למכשיר הלא מוגן שלכם. היו זהירים וחשדנים כאשר אתם מעוניינים להתחבר לרשת Wi-Fi ציבורית. אם אתם משתמשים ברשת ה-Wi-Fi הציבורית של מסעדת מזון מהיר או רשת קפה פופולרית, בקשו מהצוות את השם המדויק שאתם צריכים לחפש. אל תתחברו לחשבונות המכילים מידע רגיש. כאשר אתם מחוברים ל-Wi-Fi ציבורי, הימנעו מלהתחבר לחשבונות שיש בהם מידע רגיש ויקר ערך. אם האקר כלשהו מרחרח ברשת הזו, ייתכן שהוא יקבל גישה חופשית לפרטים שלכם. כבו את תכונות שיתוף הקבצים ובדקו את חומת האש שלכם. בדיקות פשוטות שלעתים קרובות אנשים מפספסים. בעוד שתכונת שיתוף הקבצים מועילה ברשת שלכם בבית, הפעלתה כאשר אתם מחוברים לרשת Wi-Fi ציבורית היא נוסחה לחדשות רעות. ודאו שהתוכנה שלכם נגד תוכנות זדוניות פעילה גם היא.

טיפ של מקצוענים: אם אתם רוצים לגשת בבטחה למכשירים הביתיים שלכם בזמן שאתם לא בבית, השתמשו ב-> ניתוב תעבורה של Meshnet. תכונת ניתוב התעבורה של Meshnet מאפשרת לכל מכשיר מקושר לתקשר ישירות עם מכשירים אחרים. על ידי ניתוב התעבורה שלכם דרך מכשיר אחר, תוכלו לגשת לאינטרנט תחת כתובת ה-IP של המכשיר הזה.

כיצד לבחור את ה-VPN הטוב ביותר

זוהי משימה לא פשוטה לבחור את ה-VPN הטוב ביותר כאשר קיימים בשוק כל כך הרבה ספקי שירות VPN. הבאנו לכם כאן את ההיבטים העיקריים שיש לשים לב אליהם בעת בחירת ה-VPN הנכון: הצפנה חזקה. ודאו שה-VPN שלכם משתמש בתקן ההצפנה המעודכן ביותר ומבטיח הגנה נאותה וחיבור מאובטח. מאפייני אבטחה. חפשו את התכונות האלה ב-VPN: שרתים מיוחדים להסתרת העובדה שאתם משתמשים ב-VPN Kill Switchשמנתק אתכם מהאינטרנט אם אתם מאבדים את חיבור ה-VPN הגנה מפני דליפות DNS שמבטיחה שהמכשיר שלכם משתמש רק בשרתי DNS השייכים לספק ה-VPN שלכם ולא לספק שירותי האינטרנט שלכם. חיבור אוטומטי הוא עוד תכונה נהדרת מכיוון שהיא שומרת עליכם בכל מקום שבו אתם מפעילים את המכשיר שלכם. תמיכת לקוחות טובה בלייב למקרה שנתקלתם בבעיה. הימנעו גם מספקי VPN חינמיים מאחר ושירותים אלו לרוב אינם מהימנים. סביר להניח שספק VPN חינמי ייצור רווחים מפעילותו על ידי איסוף הנתונים שלכם, העברתם לצדדים שלישיים ומיקוד פרסומות עבורכם. בסופו של דבר, הם עלולים לעשות יותר נזק מתועלת. הפונקציונליות שלהם עשויה גם להיות מוגבלת והם מועדים לפרצות נתונים. יכולת הגנה על מספר מכשירים. עם חשבון יחיד, אתם אמורים להיות מסוגלים להגן על מספר טלפונים ומחשבים ניידים, כולל אלה השייכים לבני הבית שלכם. ודאו שאתם יכולים להשתמש בשירות ה-VPN בטלפון הנייד שלכם בכל עת מכיוון שזהו המכשיר שאתם נושאים אתכם לכל מקום שאתם הולכים, וחושפים אותו למספר רשתות Wi-Fi לא בטוחות. תאימות לתצורת הנתב. אתם אמורים להיות מסוגלים להגדיר את ה-VPN שלכם בנתב הביתי או המשרדי שלכם כדי לשים את כל המכשירים ברשת תחת הגנת VPN. אלו היתרונות והתכונות שאתם מקבלים בבחירת השירות של NordVPN: אבטחה מהימנה. יש סיבה לכך ש-NordVPN נבחר לאחת ההמצאות הטובות ביותר של TIME לשנת 2022. עם NordVPN, הפעילות המקוונת שלכם תהיה מוגנת ופרטית לחלוטין מכיוון ש-NordVPN מציע שירות ללא ניהול רישום וללא מעקב אחר משתמשים. הצפנה חזקה. השרתים שלנו מאובטחים באמצעות צופן AES-256 – אותו סוג של הצפנה שממשלות משתמשות בו עבור המערכות שלהן. אבל אם אתם רוצים לאבטח את הפרטיות שלכם אפילו יותר, אתם יכולים ללכת על הצפנה כפולה, ה-VPN הכפול, ולהריץ את התעבורה שלכם דרך 2 שרתים שונים. כיסוי רחב ביותר. NordVPN מציע שרתי VPN ביותר מדינות ברחבי העולם מכל ספק VPN אמין אחר. pהתקנה קלה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להוריד את אפליקציית NordVPN , להירשם לחבילה המתאימה לכם ביותר ולפתוח את האפליקציה כדי להתחבר. פשוט לחצו על הכפתור והחיבור שלכם מאובטח – אין יותר פשוט מזה. הגנה עבור עד שישה מכשירים. מאפשר לכם לאבטח את כל המכשירים האישיים שלכם, או חילקו את השירות עם יקיריכם כדי להגן גם על חלק מהמכשירים שלהם. השירות זמין בכל מערכות ההפעלה הגדולות. שלל תכונות. NordVPN מגיע עם שפע של תכונות אבטחה: Kill Switch, Threat Protection, Meshnet ו- Dark Web Monitor. לדוגמה, תכונת ההגנה מפני איומים תמנע מכם באופן אוטומטי להיכנס לאתרים חסומים, תפסיק הפעלה אוטומטית של סרטונים ותחסום ומודעות פולשניות , ואפילו תמחק אוטומטית קבצים שאתם מנסים להוריד אם הם מכילים תוכנות זדוניות. Meshnet מאפשרת ליצור רשת פרטית נפרדת המאפשרת לשחקנים אחרים להצטרף ממקומות שונים ולשחק יחד במשחקים מרובי משתתפים מקומיים. אם אינכם בטוחים באיזו חבילת NordVPN לבחור, עיינו במבצעי החבילות של NordVPN ובחרו את זו המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

The post Wi-Fi ציבורי בטוח עם VPN first appeared on NordVPN.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *