Jak powstał NordVPN? Poznaj założycieli i historię firmy

Jak powstał NordVPN? Poznaj założycieli i historię firmy

October 24, 2023 privacy 0
Firma Nord Security to jeden z najlepszych dostawców narzędzi cyberbezpieczeństwa na świecie. Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić już w 2012 roku, a od tamtej pory nieustannie się rozwija i doskonali oferowane usługi. Poznaj historię NordVPN.

W tym artykule: Założyciele i początki NordVPN Darmowe wsparcie dla osób w nagłej potrzebie Produkty Prywatność i wolność słowa na pierwszym miejscu Sukces w 2022 roku 🦄 Opinie klientów
Założyciele i początki NordVPN

NordVPN to projekt stworzony w 2012 roku przez dwóch przyjaciół – Toma Okmana i Eimantasa Sabauliauskasa. Ich misją od zawsze było tworzenie lepszego internetu, w którym wolność słowa i brak cenzury są najważniejsze. Stworzyli łatwe w obsłudze narzędzie, z którego może korzystać każdy – bez względu na umiejętności i stopień zaawansowania w zakresie obsługi urządzeń i programów. założyciele VPN Aplikacja NordVPN została wypuszczona na rynek w 2013 roku. Niemal rok później z aplikacji korzystało już 10 tysięcy użytkowników, a Nord zaczął dbać o całodobową obsługę klienta. Co więcej, NordVPN jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu zyskał popularność wśród mniej doświadczonych użytkowników, którym zależy na bezpieczniejszym korzystaniu z internetu ze zwiększoną prywatnością. Firma nieustannie się rozwija, co w 2020 roku doprowadziło do stworzenia autorskiego protokołu VPN o nazwie NordLynx. NordLynx jest protokołem opartym na technologii Wireguard®, jednak nieco ulepszonym – oferuje znacznie więcej prywatności. Co więcej, Nord oferuje dobre prędkości. Sieci VPN są znane z tego, że mogą nieco spowalniać połączenie z internetem, dlatego Nord Security wzięło sprawy w swoje ręce i zminimalizowało problem spowolnień i lagów.

Darmowe wsparcie dla osób w nagłej potrzebie

W 2016 roku NordVPN wprowadził{‘ ‘} Emergency VPN program {‘ ‘} – opcję darmowych kont dla osób/organizacji w kryzysowych sytuacjach. Firma pomogła aktywistom i dziennikarzom w Birmie czy Iranie – w krajach, w których wprowadzono cenzurę i ograniczono wolność słowa. Opcja ta dostępna jest także dziś, a NordVPN zawsze chętnie pomaga potrzebującym.

Produkty

Choć NordVPN to absolutnie czołowy produkt firmy Nord Security, w 2019 roku{‘ ‘} do oferty dołączyły 3 kolejne narzędzie cyberbezpieczeństwa: NordPass – zaszyfrowany menedżer haseł NordLocker – zaszyfrowany schowek w chmurze NordLayer – rozwiązanie wirtualnej sieci prywatnej (VPN) dla firm Wszystkie trzy produkty cieszą się ciągle rosnącym zainteresowaniem użytkowników. Coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie haseł oraz przechowywanych na urządzeniu plików, dzięki czemu NordPass i NordLocker to świetne rozwiązania dla przeciętnych użytkowników internetu.

Prywatność i wolność słowa na pierwszym miejscu

Nord stoi murem za wolnością słowa, brakiem cenzury i prywatnością w internecie – w końcu to jeden z głównych powodów tego, że internet stał się tak potężnym medium. Właśnie dlatego aplikacja NordVPN została{‘ ‘} trzykrotnie przetestowana przez niezależnych praktyków, którzy sprawdzili oprogramowanie pod względem zgodności z polityką przechowywania logów, tj. danych dotyczących aktywności użytkowników. Najnowsza diagnoza przeprowadzona przez Deloitte pod koniec 2022 roku jednoznacznie potwierdziła, że NordVPN{‘ ‘} nie gromadzi ani nie przechowuje danych dotyczących aktywności swoich użytkowników . Oznacza to, że Twoja aktywność w sieci nie jest przez nikogo rejestrowana i nikt nie ma do niej dostępu – ani Nord, ani Twój dostawca internetu, ani żadna inna osoba. Szczegóły najświeższego audytu można znaleźć{‘ ‘} tutaj.

Sukces w 2022 roku <img decoding="async" src="https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/72x72/1f984.png" alt="🦄" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" />

10 lat po stworzeniu projektu firma Nord Security została{‘ ‘} jednorożcem w dziedzinie tech (ang. tech unicorn) – to wyróżnienie dla startupów, których wartość wycenia się na co najmniej miliard dolarów amerykańskich. Ten sukces dodał firmie jeszcze więcej motywacji, dzięki czemu każdego dnia tysiące pracowników z całego świata dbają o zabezpieczenia i wspólnie szukają pomysłów, aby uczynić internet jeszcze lepszym miejscem. Zespół pracowników Nord Security kieruje się pięcioma wartościami, które pomagają odnosić sukcesy i nie przerywać rozwoju: Kształtowanie przyszłości – każdy pracownik myśli przyszłościowo, nie spoczywając na laurach i poszukując coraz nowszych pomysłów, aby ulepszać usługi. Nieustanni zdobywcy – nie ma rzeczy niemożliwych. Każda przeszkoda to nowe możliwości. Choć czasem się nie udaje, uczymy się na błędach i szukamy nowych rozwiązań. Własna inicjatywa – działamy bez nakazów i zależy nam na tym, aby być na bieżąco z wydarzeniami w firmie. Szczera komunikacja – mówimy, jak jest. Nie koloryzujemy rzeczywistości. Praca w zespole – dbamy o innych pracowników, a nie o własne ego. Sukces jest wspólny.

Opinie klientów

Dedykowane aplikacje NordVPN na wszystkie główne systemy operacyjne są niezwykle{‘ ‘} łatwe w obsłudze – dzięki temu nawet mniej doświadczeni użytkownicy mogą zadbać o swoją ochronę tylko jednym kliknięciem na smartfonie czy komputerze. NordVPN regularnie otrzymuje pozytywne opinie i recenzje od czołowych ekspertów z branży. Zarówno PCMag.com, jak i Techradar.com uznały NordVPN za najlepszego dostawcę VPN na rynku ze względu na nacisk na ochronę prywatności oraz różnorodność oferowanych funkcji. Z kolei instytut AV-Test dokładnie porównał NordVPN z innymi usługami VPN i uznał NordVPN za „najszybszą sieć VPN”. Opinie o NordVPN pokazują, że to{‘ ‘} jeden z najlepszych dostawców VPN. } subtitle={} />

The post Jak powstał NordVPN? Poznaj założycieli i historię firmy first appeared on NordVPN.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *