כיצד להשתמש ב-VPN בסין בשנת 2024

כיצד להשתמש ב-VPN בסין בשנת 2024

May 19, 2024 privacy 0

חומת האש הגדולה של סין מגבילה את הגישה של משתמשים לאינטרנט. אנשים יכולים להשתמש ברשת פרטית וירטואלית (VPN) כדי לגלוש בצורה חופשית יותר, אך מעטים אלו שבאמת עובדים בסין, ולכן קשה למצוא את אותו מיעוט של שירותי VPN שעובדים טוב במדינה. מאמר זה מסביר מדוע כדאי להשתמש ב-VPN בסין, כיצד להשתמש בו ביעילות, וגם האם השימוש בו עלול לגרור בעיות.

למה צריך VPN בסין

בסין, האינטרנט מפוקח על ידי הממשלה. חומת האש הגדולה מווסתת את תעבורת האינטרנט הנכנסת ויוצאת בין סין לשאר העולם. משתמשים חסומים לגישה לאתרים פופולריים ולרשתות חברתיות רבות, וחלק ממילות המפתח מסוננות ממנועי החיפוש. כדי לקבל גישה חופשית לאינטרנט, תזדקקו ל-VPN אמין לשימוש בסין. זה יאפשר לכם לגשת לתכנים חסומים, לתקשר עם הקרובים שלכם במדינות אחרות ולהגן על תנועת הגלישה שלכם מפני חטטנים ומעקב ממשלתי.

מהי חומת האש הגדולה של סין?

מונח זה משמש לתיאור הכלים הטכנולוגיים והחוקיים שהממשלה הסינית משתמשת בהם כדי להגביל את הגישה לאינטרנט במדינה. באופן רשמי, זה נקרא “פרויקט מגן מוזהב”. מכיוון שהממשלה היא בעלת השליטה על כל ספקיות האינטרנט (ISP) במדינה, היא יכולה לעקוב ולשלוט במידע שאזרחי סין נחשפים אליו ברשת.

איך עובדת הצנזורה?

הממשלה הסינית נוקטת במספר טקטיקות שונות כדי להגביל את הגישה של משתמשים לאתרים ופלטפורמות מסוימות ברשת. הגישה הישירה ביותר היא חסימת כתובות IP. כל ספקיות האינטרנט בסין חוסמות את כתובות ה-IP של אתרים בלתי רצויים. בנוסף לכך, הן משתמשות בשיטות שונות של שיבוש DNS כגון הרעלת DNS ושרתי DNS שמוגדרים באופן שגוי כדי להחזיר למשתמשים כתובות IP שגויות. הממשלה גם משתמשת בסינון מילות מפתח כדי לעקוב אחר תכנים מקוונים אחרים, כמו מנועי חיפוש, פורומים ואפליקציות הודעות. הם סורקים את תעבורת האינטרנט לאיתור מילות חיפוש לא רצויות וחוסמים משתמשים ואתרים שאינם מצייתים לכללים. חלק מהסינון הוא אוטומטי, אך גם מושקע כוח סייבר משטרתי גדול אשר מנטר כל הזמן את האינטרנט, וחוסם תוכן שנוי במחלוקת.

כיצד ניתן לבדוק אם אתר אינטרנט חסום בסין

הממשלה בסין חוסמת את הדפים הפופולריים ביותר ברשת, אלו שמשמשים מיליוני משתמשים מדי יום. ביניהם אתרים כמו ויקיפדיה, אפליקציות כמו Google Suite, ואינסטגרם. כתוצאה מכך, אתם עלולים לאבד גישה לכלים המועדפים עליכם, לתקשורת עם חברים ויקירים, ואפילו למקורות חדשות גלובליים מסוימים. שימוש ב-VPN אמין בסין הוא הסיכוי הטוב ביותר שלכם להתגבר על חסימות אלו. להלן כמה מהאתרים והאפליקציות העיקריים החסומים בסין: BBC CNN Facebook (כולל Messenger) Gmail Google Apps (לדוגמה, יומן, Docs, Hangouts, מפות) ויקיפדיה אינסטגרם OneDrive Pinterest X (טוויטר) Spotify וול סטריט ג’ורנל ניו יורק טיימס וואטסאפ YouTube Snapchat Twitch Slack ChatGPT {SHORTCODES.blogRelatedArticles}

כן, טכנית שימוש ב-VPN בסין הוא חוקי. למרות שלסין יש הגבלות חמורות על השימוש ב-VPN והממשלה חוסמת ספקי VPN רבים, שירותי VPN נמצאים בתחום האפור מבחינה חוקית. עם זאת, צרכנים רבים עדיין משתמשים ב-VPN כדי לקבל גישה לאינטרנט. באופן רשמי, הממשלה הסינית אסרה על השימוש בשירותי VPN שלא אושרו על ידה: ספקי VPN חייבים לאפשר לממשלה גישה עקיפה למאגר המידע כדי לקבל אישור, מה שהופך אותם למעשה ללא מאובטחים. אזרחים סינים שנתפסו יוצרים או מוכרים שירותי VPN לא מאושרים קיבלו קנסות ועונשי מאסר שנעו בין שלושה ימים ליותר מחמש שנים, אם כי אכיפת העונשים נעשית באופן בלתי עקבי. ומה לגבי מבקרים שמביאים עמם VPN לסין? נכון להיום, נראה שניתן להשתמש בתוכנת VPN במהלך ביקור במדינה, אבל זה לא אומר שלא יעשו לכם צרות אם יגלו שאתם משתמשים בהן. במהלך חיפושים אקראיים בטלפון, המשטרה עשויה לבקש מהמבקרים למחוק אפליקציות VPN מהטלפון שלהם. חלק מהתיירים המבקרים באזור צפון-מערב שינג’יאנג דיווחו שהרשויות התקינו אפליקציות מעקב בטלפונים שלהם. בקיצור, השימוש ב-VPN בסין הוא חוקי מבחינה טכנית, אך על המשתמשים לנקוט רמה בסיסית של זהירות. למידע נוסף על הגבלות VPN במדינות שונות, עיינו במאמר על מקומות בהם שירותי VPN אינם חוקיים.

האם VPN בחינם יעבוד בסין?

ספקי VPN חייבים להשתמש בטכנולוגיות שונות ובפרוטוקולי הצפנה כדי לעקוף את ההגבלות שהממשלה בסין הציבה. שירותי VPN חינמיים בדרך כלל אינם מציעים אף אחת מהתכונות הללו, וסביר להניח שהם גם לא יעשו זאת בעתיד. שיטות ההצפנה הבסיסיות ופרוטוקולי החיבור שלהם קלים לזיהוי ולכן אינם מתאימים להתמודדות מול הכוחות הגדולים של משטרת האינטרנט של סין. בעיה נוספת עם ספקי VPN חינמיים היא שהם לא אמינים. החיבורים שלהם נופלים לעתים קרובות ומשאירים אתכם חשופים ברשת. שירותי ה-VPN הטובים ביותר כוללים תכונת Kill Switch, שמבטיחה שתישארו בלתי נראים גם אם החיבור מתנתק. הם בדרך כלל לא מציעים תמיכת לקוחות, כך שאף אחד לא יעזור לכם אם תתקלו בבעיות כלשהן. ואפילו אם תצליחו ליצור חיבור יציב, הנתונים שלכם לא יהיו מוצפנים בצורה בטוחה, ומהירות האינטרנט תהיה איטית. בקיצור – אתם מקבלים מה שאתם משלמים עבורו. שירותי ה-VPN הטובים ביותר לשימוש בסין דורשים מנוי בתשלום לשירות מהימן. על אף שקיימות אלטרנטיבות חינמיות ל-NordVPN, הן כנראה לא יעשו את העבודה כראוי.

כיצד להשתמש ב-NordVPN בזמן שהייה בסין

לא כל שירותי ה-VPN יכולים לעקוף את חומת האש הגדולה של סין, ו-NordVPN אינו יוצא דופן. צנזורה מקוונת יכולה להשתנות בן רגע, אבל תמיד כדאי לנסות להשתמש ב-NordVPN דרך האפליקציה. למרבה המזל, NordVPN קל מאוד לשימוש. אם אתם נמצאים כרגע בסין, לא יזיק לכם לבחון אם האפליקציה עובדת לכם. עקבו אחר השלבים הבאים: בחרו חבילת מנוי של NordVPN וצרו את החשבון שלכם. הורידו והתקינו את אפליקציית ה-VPN שלנו עבור המכשיר שלכם. התחברו ל-NordVPN. ל-NordVPN יש יותר מ-{SHORTCODES.serverCountRounded} שרתים ב-{SHORTCODES.countryCount}111 מדינות, כך שתוכלו לבחור בשרת הקרוב ביותר למיקום האמיתי שלכם כדי לקבל את המהירות הגבוהה ביותר. הוא מספק הצפנה ברמה הגבוהה ביותר כדי להגן על המשתמשים מפני סכנות אונליין ופגיעה בפרטיות. NordVPN הוא ה-VPN המומלץ על ידי מומחי טכנולוגיה ברחבי העולם ומהווה בחירה מובילה עבור מיליוני אנשים. עם זאת, ייתכן שתנסו לגשת לשירותי NordVPN ותגלו שלא ניתן להשתמש באפליקציה. למרבה המזל, ישנן דרכים אחרות שבהן תוכלו לקבל גישה להגנת הפרטיות של NordVPN, אך הן כרוכות בהגדרה ידנית של חיבור ה-VPN. עקבו אחר המדריכים הבאים כדי לגלות כיצד תוכלו לשמור על גישה לשרתים הפרטיים של NordVPN. ל-NordVPN יש גם את תכונת Kill SwitchKill Switch, שנועדה לחסום גישה לאינטרנט אם חיבור ה-VPN שלכם נופל בטעות. זה אומר שאתם לא מסתכנים בחשיפה מקוונת וגלישה ללא הגנה. הערה: NordVPN מספקת גם עד 10 חיבורים בו-זמנית, כלומר אתם יכולים לאבטח בקלות מספר רב של מכשירים כאשר אתם נמצאים בסין. חברו את הטלפון והמחשב הנייד שלכם או הגנו על כל המשפחה.

מדוע ה-VPN שלי בסין לא עובד?

הממשלה הסינית עובדת קשה כדי למנוע את השימוש ב-VPN, לכן אל תתפלאו אם יום אחד לא תצליחו להתחבר לשרת האהוב עליכם. בסין, חומת האש הגדולה מסוגלת לזהות תנועת VPN, ולחסום את השרת שאליו אתם מחוברים. חומת האש הסינית היא כמו אורגניזם חי – מתפתחת ללא הרף ומחפשת דרכים חדשות להגביל את האינטרנט החופשי. NordVPN פועלת כל העת כדי לעקוף את ההגבלות בסין ולספק למשתמשים את השירות הטוב ביותר. עם זאת, אם אתם נתקלים בבעיות חיבור, הנה כמה טיפים מהירים שעשויים לעזור: ודאו שפרוטוקול ה-VPN באפליקציית NordVPN מוגדר ל-NordLynx. עברו אל “הגדרות” וחפשו את פרוטוקול ה-VPN. לאחר מכן, בחרו בו ושנו אותו ל-NordLynx. אם הבעיה נמשכת, דלגו בין שרתים. יש סיכוי ששרת שבו השתמשתם נחסם, אז תוכלו לנסות למצוא שרת אחר שעובד בסין. עיינו במאמר זה על פתרון תקלות ובעיות חיבור VPN.

השימוש באינטרנט נועד להיות חופשי

אנו ב-NordVPN מאמינים שיש חשיבות רבה לגישה פרטית לאינטרנט, ללא מעקב או צנזורה. אם אתם מרבים לטייל או מכירים מישהו שמרבה לטוס לחו”ל, שתפו את המידע על NordVPN. לכולם מגיעה גישה בלתי מוגבלת ומאובטחת לאינטרנט, וניתן להשיג זאת רק באמצעות VPN אמין.

The post כיצד להשתמש ב-VPN בסין בשנת 2024 first appeared on NordVPN.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *